Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Mecz o "sześć" punktów dla rywali. Motor Lublin minimalnie przegrywa w Płocku

Autor: Zdjęcie autora grom
0 0 A A
(fot. Wisła Płock S.A.)

W wyjazdowym spotkaniu Motor Lublin przegrał z Wisłą Płock 0:1. Gola na wagę trzech punktów strzelił dla gospodarzy Słowak Jakub Grić. Porażka sprawiła, że miejsce w szóstce oddaliło się od Motoru

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Obie drużyny w ligowej tabeli dzielił tylko punkt. Zarówno goście, jak też gospodarze w tym sezonie mają ambitny plan zakwalifikowania się do strefy barażowej, której celem jest awans do PKO BP Ekstraklasy. Udziałem w walce o awans zainteresowane są także GKS Katowice, GKS Tychy, Wisła Kraków i Górnik Łęczna. W weekendowej serii spotkań swoje mecze wygrały drużyny z Łęcznej i Katowic, przegrała z Tychów. Z kolei Biała Gwiazda swoje spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec rozegra dopiero w poniedziałkowy wieczór. W takich okolicznościach zdobycie przez Motor kompletu punktów w Płocku premiowało go awansem z zajmowanego dotychczas siódmego miejsca na czwarte i powrót do strefy barażowej.

Piotr Ceglarz i spółka pojechali do Płocka z zamiarem walki o zwycięstwo. W pierwszej połowie więcej z gry mieli goście i to oni wypracowali dwie okazje strzeleckie. W 16 minucie z dystansu uderzył Mathieu Scalet, ale niestety niecelnie. Groźną sytuację przyjezdni mieli w 20 minucie, kiedy Kamil Wojtkowski trafił w światło bramki. Bramkarz Wisły był na posterunku i nie miał problemów z odbiciem tego strzału. W odpowiedzi groźnie zza pola karnego strzelali gospodarze, ale pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W 48 minucie groźny strzał gości odbił Bartłomiej Gradecki. W 52 minucie spotkanie zostało przerwane. Powód? Zadymienie boiska i słaba widoczność spowodowane odpalonymi racami na trybunach za bramką Kacpra Rosy. Po raz drugi, z tego samego powodu, mecz został przerwany w 64 minucie. Tym razem przerwa w grze trwała niecałe półtorej minuty.

Zwycięskiego gola strzelił dla gospodarzy Jakub Grić. Słowak przymierzył z około 20 metrów z odbitej od obrońcy Motoru piłki. Futbolówka musnęła jeszcze słupek i wpadła do siatki. W 88 minucie golkiper gości obronił strzał rezerwowego Jespera Westermarka. Mimo przedłużenia meczu aż o dziewięć minut lublinianie nie zdołali doprowadzić do remisu.

Wisła Płock – Motor Lublin 1:0 (0:0)

Bramka: Grić (82).

Wisła: Gradecki – Niepsuj, Haglind-Sangré, Biernat, Chrzanowski, Drapiński, Kocyła (80 Thiakane), Grić, Szwoch, Hiszpański (80 Laskowski), Sekulski (86 Westermark).

Motor: Rosa - Stolarski (90 R. Król), Kruk, Najemski (46 Rudol), Palacz (83 Luberecki), M. Król (83 Rybicki), Scalet, Wolski, Wojtkowski (71 Wełniak), Ceglarz, Mraz.

Żółte kartki: Chrzanowski – Najemski.

Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn). Widzów: 7017.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Hetman Zamość ma nowego zawodnika

Hetman Zamość sukcesywnie wzmacnia skład przed występami w Hummel IV Lidze. Najnowszym nabytkiem beniaminka został Dawid Gierała

Popisy 22-latka zarejestrowała kamera miejska

70 punktów karnych w zaledwie kilkanaście minut

6700 zł i 5000 zł – tyle kosztuje brak rozwagi za kółkiem. Policja apeluje o ostrożność.

Onko-środy z lubelskim szpitalem. Specjalista obali mity na temat „chemii”
19 czerwca 2024, 12:00

Przed nami kolejny z cyklu otwarty wykład organizowany przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1. O faktach i mitach chemioterapii opowie specjalista onkologii.

Tak dziś wygląda ekran powitalny w bankomatach Euronetu

Euronet protestuje. Dziś z bankomatu jednorazowo wypłacisz tylko 200 zł

Dziś do godziny 21 potrwa jednodniowa akcja protestacyjna Euronet. Zarządca ponad 7,5 tysiąca bankomatów Polsce, w tym 260 w naszym regionie, chce zwrócić uwagę na złą sytuację operatorów bankomatów w Polsce.

Bogdanka Arka Chełm na nowego libero

Bartosz Fijałek został libero Bogdanki Arki Chełm. Nowy nabytek chełmskiego klubu 30 sierpnia skończy 21 lat. To obiecujący siatkarz, który mierzy 177 cm wzrostu. Trzy ostatnie sezony występował w drużynie BBTS Bielsko-Biała.

Stylowe baby shower – jak zaplanować dzień pełen wzruszeń?

Jeżeli wyobrażasz sobie dzień, w którym wszystkie spojrzenia i uśmiechy są skierowane na przyszłą mamę, otoczoną przez bliskie sercu osoby, a atmosfera jest naszpikowana pozytywną energią i drobiną elegancji, to bez wątpienia myślisz o baby shower.

Pożar pod Krasnobrodem. Ogień strawił wszystko

Strażacy ugasili ogień. Zapobiegli jego rozprzestrzenianiu, ale tego, co znajdowało się w garażu objętym pożarem, nie zdołali uratować.

Dawid Oleszko
Dzień Wschodzi
film

Ekstremalna wyprawa górska dla Hospicjum im. Małego Księcia

Wschodzące słońce, poranny śpiew ptaków i ścieżki górskie. W takich okolicznościach przyrody rozpoczyna swoją wyjątkową wędrówkę Dawid Oleszko, który postanowił przejść pieszo 1600 km przez polskie góry, aby zebrać fundusze na Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Ta niesamowita wyprawa to nie tylko test wytrzymałości i determinacji, ale także szansa na pomoc najbardziej potrzebującym.

Karol Kalita sezon 23/24 zakończył z dorobkiem 20 goli

Mocny transfer Stali Kraśnik na otwarcie letniego okienka

To się nazywa porządnie wzmocnienie. Stal Kraśnik w poniedziałkowy wieczór przedstawiła pierwszego piłkarza, który w lecie zasili drużynę niebiesko-żółtych. W zespole Kamila Witkowskiego będzie występował Karol Kalita, ostatnio zawodnik KS Cisowianka Drzewce i czołowy snajper Hummel IV ligi

Burze i upały. IMGW ostrzega

Nawet 32 stopnie Celsjusza i burze z silnymi opadami deszczu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla województwa.

Mateusz Stryjewski po półrocznym pobycie w Avii wraca do Podbeskidzia

Avia Świdnik pożegnała się z… ośmioma piłkarzami, wkrótce nowy trener?

Szykuje się prawdziwa rewolucja w drużynie Avii Świdnik. Po pięciu latach z ekipy żółto-niebieskich odszedł trener Łukasz Mierzejewski, z klubem żegna się także prezes Radosław Szczerba. A teraz przyszła kolej na piłkarzy. Trzecioligowiec na razie podziękował ośmiu zawodnikom. Większość nazwisk, które można wpisać w rubryce ubyli na pewno nikogo nie zaskakuje.

Wyposażenie kuchni dla uczniów to nagroda dla puławskiego "Chemika" zdobyta w ramach powiatowego konkursu szkolnych budżetów obywatelskich

Powstały szkolne "strefy relaksu". Nagrody rozdane

Do szkół powiatu puławskiego trafiły nagrody w ramach zakończonego już konkursu "Ty decydujesz". O tym, co należy kupić, podczas głosowań decydowały szkolne społeczności. Młodzież najczęściej stawiała na relaks, sport i rekreację.

Ngolo Kante i jego koledzy wygrali z Austrią, ale mówiąc łagodnie nie zachwycili gra swoich kibiców

Euro 2024. Francja zrobiła swoje. W piątek Polacy zagrają "mecz o wszystko" z Austrią

W drugim meczu grupy D reprezentacja Austrii zagrała bardzo twardo przeciwko Francji, ale nie sprawiła niespodzianki. „Trójkolorowi” wygrali jednak tylko 1:0, a trzy punkty dopisali sobie dzięki bramce samobójczej rywali

Książki ze zbiorów KUL na liście UNESCO

Dzienniki znanego lekarza i społecznika, znajdujące się w zbiorach biblioteki KUL znajdą się na Liście Krajowej Pamięci Świata UNESCO.

Romelu Lukaku w drugiej połowie meczu ze Słowacją dwa razy wpakował piłkę do bramki. Żaden z goli nie został jednak uznany

Poniedziałek niespodzianek na Euro 2024. Belgia i Ukraina bez punktów!

Takich wyników w grupie E nie spodziewał się chyba nikt. Reprezentacja Rumunii okazała się bezlitosna dla Ukrainy, a w drugim meczu Belgowie przegrali minimalnie ze Słowacją